اگر به دنبال مشاوره حقوقی رایگان هستید متن زیر را مطالعه نمایید:

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا مشاوره حقوقی هزینه دارد و رایگان نیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت:

۱- عموما کلیه وکلا در ایام خاص مانند سالروز استقلال کانون های وکلای دادگستری مصادف با هفتم اسفندماه و روز وکیل و یا به افراد خاص مانند مددجویان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار نیازمند مشاوره رایگان ارائه می دهند اما نه به همه افراد و نه همیشه.

۲_ کانون های وکلای دادگستری دارای اداره معاضدت قضایی هستند و هر فرد مایل به اخذ مشاوره حقوقی رایگان می تواند با مراجعه به این واحد، اخذ نوبت و سپری شدن زمان انتظار از مشاوره حقوقی رایگان وکلای آن کانون استفاده نماید. 

۳_تامین معاضدت حقوقی رایگان وظیفه حاکمیتی است نه وظیفه شخصی وکیل و دولت هایی که دارای سیستم حقوقی مطلوبی هستند سالانه بودجه های هنگفتی را به این موضوع اختصاص می دهند لذا توقع ارائه مشاوره رایگان از وکلا امری غیر منطقی است.

۴_در دنیای امروزی عقل سلیم حکم می کند هیچ چیزی رایگانش مطلوب نیست هرچند که بد نباشد اما هرگز هدف غائی را تامین نخواهد کرد بخصوص مشاوره های رایگان در هر زمینه ای که عموما برای جذب افراد در پروژه اصلی که می تواند پرونده حقوقی باشد ارائه می شود.

۵- هزینه مشاوره عموما نسبت به موضوع مورد مشاوره که می تواند آزادی افراد در پرونده های کیفری و حقوقی، سرمایه و منابع مالی آنها اعم از منقول و غیر منقول،شهرت و اعتبار  و همچنین بنيان خانواده باشد مبلغی بسیار ناچیز است و پرداخت هزینه ای اندک برای این امور مهم منطقي و عقلایی است.

۶وکیل دادگستری علاوه بر زمان و هزینه ای که جهت اخذ مدرک تحصیلی، قبولی در ازمون وکالت، اختبار و اخذ پروانه در شهری که مراجع در آن سکونت می کند یا پرونده دارد متحمل شده است, از وقت خویش در دفتری که برایش هزینه خرید یا اجاره ، منشی و …. دارد برای مراجع صرف می کند. همان وقتی که می تواند برای پرونده هایی که سابقا قبول کرده صرف کند و با به افرادی که هزینه مشاوره پرداخت می کنند اختصاص دهد و یا حتی به امور شخصی خود بپردازد. لذا توقع ارائه مشاوره رایگان برای همه افراد اساسا غیر منطقی و به دور از انصاف است.

بنابراین اگر همچنان مایل به دریافت مشاوره حقوقی رایگان از وکلای دفتر وکالت اوای عدالت هستید و شرایط بند یک را دارید جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان کلمه مشاوره حقوقی رایگان را به شماره تلفن ۰۹۱۰۵۱۴۶۷۱۷  پیامک نمایید.در ساعات کاری دفتر وقت مشاوره با شما هماهنگ خواهد شد.

در غیر اینصورت کافی است کلمه مشاوره را به شماره مذکور پیامک نمایید. هزینه آن برای شما پیامک خواهد شد. همچنین می توانید تعرفه مشاوره های حقوقی را در لینک های مربوطه همین وب سایت ملاحظه نمایید.