مدت زمان مورد نیاز جهت مطالعه : 2:30 دقیقه

پیش از ورود به بحث وکالت در امور خانواده و اینکه به چه کسی وکیل خانواده گفته می شود در ابتدا باید حقوق خانواده را تعریف کرد. به زبان ساده حقوق خانواده به مجموعه قوانینی گفته می شود که بر تنظیم روابط خانواده نظارت دارد. متاسفانه این قوانین عموما با تصورات مردم در ایران از حقوق خانواده متفاوت و متضاد است.  می توان گفت حقوق خانواده به سه بخش اصلی ازدواج، طلاق و روابط والدین با فرزندان تقسیم می شود. مباحثی مانند مهریه  و نفقه در بحث ازدواج و مباحث جدایی و طلاق و فسخ نکاح در بخش دوم و مباحث مربوط به نَسَب، قرابت، نفقه اقارب، حضانت طفل و فرزندخواندگی در بخش سوم قرار دارد.

دعاوی خانواده علی رغم تاثیر و اهمیت آن کمتر به آن اهمیت داده می شود و عموم افراد بخاطر نداشتن سود یا توجیح مالی کمتر از وکیل استفاده می نماید یا اینکه در صورت نیاز به وکیل سعی بر پیدا کردن ارزان ترین وکیل ممکن می نمایند غافل از اینکه همانگونه که قسمت عمده ای از آسایش فرد تا پایان زندگی در گرو خانواده و روابط در خانوادگی است، تنش و غفلت و عدم مدیریت صحیح تنش های حقوقی خانوادگی باعث از بین بردن آسایش فرد برای مدت های طولانی و بعضا تا پایان عمر می گردد. هرچند که ممکن است که موضوعات خانوادگی منافع مادی نداشته باشد اما بدیهی است  که آسایش فرد و خانواده وی مهمتر از منافع مادی است و غیر از این نیست که فرد به دنبال منافع مادی است که بتواند آسایش برای خویش و خانواده اش را فراهم نماید.

علاوه بر این موضوع بعلت عدم آموزش شهروندان در خصوص حقوق خانواده و قوانین ناظر بر خانواده عموما یا افراد تصوری در خصوص موضوعات حقوق خانواده ندارند یا این تصورات کاملا اشتباه و مغایر با قوانین است و متاسفانه بارها مشاهده شده است افراد با این تصورات غلط تصمیمات و اقداماتی انجام داده اند که منجربه  مشکلات عدیده ای گردیده است.

بغیر از این دو مورد آنچه افراد را نیازمند وکیل خانواده می نماید این است که عموما افراد در اختلافات خانوادگی درگیر احساسات می گردند و پیگیری پرونده برای آن ها سخت و دردناک خواهد بود بنابراین جهت دوری از این موضوع ترجیح می دهند که یک وکیل موضوع را پیگیری نماید از سوی دیگر از آنجا که ممکن است این احساسات موجب تصمیمیات غلط و جبران ناپذیری گردد وجود حداقل یک مشاور حقوقی در امور و دعاوی خانوادگی که تجربه کافی را داشته باشد بنظر ضروری می باشد.

بهتری وکیل خانواده کیست؟

افراد در شرایط متفاوتی ممکن است نیاز به یک وکیل خانواده خوب داشته باشند. ممکن است خانم یا آقایی جهت ازدواج و یا تنظیم صحیح روابط حقوقی خودشان نیازمند مشاوره و وکیل باشند و یا ممکن است پس از به وجود آمدن اختلافات نیازمند وکیل باشند که البته صد در صد پیشنهاد دفتر آوای عدالت این است که افراد قبل از وجود اختلاف و حتی قبل از ازدواج اقدام به دریافت مشاوره از یک وکیل خانواده خوب نمایند.

در پاسخ به این که بهترین وکلای خانواده چه کسانی هستند باید گفت بهترین وکلای خانواده کسانی هستند به مجموعه قوانین حاکم بر روابط خانواده و آئین دادرسی آن تسلط کامل داشته باشند و علاوه بر این با توجه به بحث خانواده امین و مورد اطمینان و با موکل صادق باشند. صداقت و شفافیت و عدم ماجراجویی و جلوگیری از طرح دعاوی خانوادگی بی مورد و بی نتیجه از شاخصه های یک وکیل خوب خانواده است باتوجه به شرایط حاکم برخانواده که بیشتر احساسات دخیل است طرح دعاوی بی مورد باعث تنش، اختلاف و مانع سازش و خروج از اختلاف می گردد.

 بهترین وکیل خانواده در مشهد

دفتر وکالت حامد صبوری و کیمیا موسوی وکلای پایه یک دادگستری با عنوان آوای عدالت با تمرکز در مشهد  در تمام سطح کشور مشغول به فعالیت و قبول وکالت و مشاوره در امورخانواده  است.  وکلای اصلی این دفتر  دارای  تحصیلات عالی حقوقی از دانشگاه های نامی کشور در زمینه حقوق و فقه حقوقی بوده و موفق به کسب نمرات عالی در زمینه امور خانواده در آزمون های قبولی وکالت شده اند و در طول چندین سال سابقه فعالیت خویش پروندهای متعدد با موضوعات مختلف خانوادگی انجام داده اند که اکثریت پرونده ها مجربه  سازش اعم از طلاق یا ادامه زندگی مشترک شده است. از شاخصه های منحصر به فرد این دفتر انجام کار تیمی و استفاده از مهارت های حقوقی حداقل دو وکیل پایه یک در هر پرونده حقوقی است. در بسیاری از موارد موکل تمایل به استفاده از وکیل خانواده صرفا خانم و یا آقا در مشهد یا دیگر شهرها دارد، یکی دیگر از ویژگی های مثبت دفتر وکالت آوای عدالت بهرمندی از حضور هر دو وکیل خانواده خانم (کیمیا السادات موسوی) و آقا (حامد صبوری) است. هرچند که معیار یا سازمانی وجود ندارد که بهترین وکیل خانواده مشهد یا هر شهر دیگری را معرفی کند اما این دفتر با رزومه قوی  و موفق با سر لوحه قراردادن شش اصل اساسی 1_ توانایی علمی و حقوقی 2_ صرف وقت و بررسی جوانب امر در پرونده های کیفری 3_ صداقت و شفافیت با موکل 4_ پرهیز از قبول پرونده های بی حاصل و اجتناب از پرونده سازی متعدد 5_ در اولویت قراردادن منافع موکل 6_ امانت داری و با اعتقاد به اینکه با پایبندی به این اصول ، موفق در ارائه خدمات و جلب رضایت موکلین خواهد بود اقدام به قبول وکالت در امور خانواده می نماید که ماحصل این موضوع آمار منحصر به فرد موفقیت و پیروزی و سازش در پرونده های خانواده بوده است موضوعی که این جرات را به این دفتر می دهد که خود را جزء بهترین وکلای خانواده مشهد معرفی نماید.

اهم موضوعات و دعاوی خانواده :

۱ـ نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن

۲ـ نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح

۳ـ شروط ضمن عقد نکاح

۴ـ ازدواج مجدد

۵ ـ جهیزیه

۶ ـ مهریه

۷ـ نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت

۸ ـ تمکین و نشوز

۹ـ طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن

۱۰ـ حضانت و ملاقات طفل

۱۱ـ نسب

۱۲ـ رشد، حجر و رفع آن

۱۳ـ ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان

۱۴ـ نفقه اقارب

۱۵ـ امور راجع به غایب مفقود الاثر

۱۶ـ سرپرستی کودکان بی سرپرست

۱۷ـ اهدای جنین

۱۸ـ تغییر جنسیت

تماس با ما :

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره حضوری و مجازی:  09014320303

در صورت عدم پاسخ گویی به هر علتی خواهشمند است از طریق پیامک  و یا واتساپ پیام بگذارید در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

نشانی دفتر: مشهد بلوار مجد برج ضامن آهو

( مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی ممکن است لذا خواهشمند است قبل از مراجعه به دفتر با شماره تماس قید شده هماهنگ فرمایید )