وکالت در امور کیفری :
مدت زمان مورد نیاز جهت مطالعه : 3 دقیقه
قبل از توضیح در مورد وکالت در امور کیفری ضروری است که در مورد امور کیفری توضیح مختصری داده شود. به زبان ساده در عالم حقوق و قضا به اموری کیفری گفته می شود که قانونگذار برای انجام یا ارتکاب یک عمل غیر قانونی مجازات یا اصطلاحا کیفر تعیین کرده باشد مانند سرقت، کلاهبرداری و خیانت در امانت که حسب مورد قانونگذار برای ارتکاب هریک از این اعمال مجازات و کیفر معین نموده است. در موضوعات کیفری یک سو مال باخته که از آن به عنوان بزه دیده یا شاکی نیز یاد می شود مال، جان یا حیثیتش مورد تجاوز واقع شده و برای جبران و اعاده آن بخصوص در جرایم مالی به شدت نیازمند موفقیت در موضوع شکایت است از سوی دیگر متهم و یا مظنون در یک امر یا رسیدگی کیفری وجود دارد که در صورت محکومیت حسب مورد جان، آزادی تن و مال و حیثیتش به خطر خواهد لذا میتوان گفت موضوع دعاوی کیفری برای دو طرف دعوا علاوه بر مسائل مالی می تواند جان یا آزادی تن و یا حیثیت فرد باشد که مهمترین دارایی هر فردی است بنابراین منطق و عدالت حکم می کند که فرد از تمام ابزار قانونی مانند وکیل برای دفاع از خویش استفاده نماید به همین جهت در سیستم های قضایی مترقی در خیلی از کشورها وجود وکیل اجباری است و اهمیت این موضوع تا حدی است که بدون وکیل دادرسی انجام نمی گردد و حتی در خود نظام قضایی ایران نیز در بعضی از جرایمی که مجازاتهای سنگینی مانند حبس های طولانی مدت یا اعدام دارد وجود وکیل اجباری است . اما اهمیت وجود وکیل در امور کیفری به همین موضوع ختم نمی گردد. علاوه بر این، قانون هر عنوان مجرمانه که مستحق مجازات و کیفر است را در قانون تعریف نموده است که عموما این تعاریف با تعاریف و تصورات ذهنی عامه مردم متفاوت است به همین دلیل عموم شکایت های که مردم عادی مطرح می نمایند منجر به شکست می گردد از سوی دیگر فرایند رسیدگی به یک شکایت دارای آداب و تشریفاتی است که در این آداب و تشریفات به جهت کشف حقیقت برای طرفین شکایت، حقوق و امتیازاتی پیش بینی گردیده است که جهل یا عدم استفاده از این حقوق ممکن است در نتیجه پرونده موثر باشد.

وکیل کیفری کیست؟
وکیل کیفری کسی است که ترجیحا با داشتن تحصیلات عالی در رشته حقوق جزا و کیفری و با تسلط بر تعاریف جرایم و آداب رسیدگی به جرایم کیفری در پرونده های کیفری اعم از دادسرا، دادگاه های کیفری یک و دو ، دادگاه های تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور قبول وکالت نماید.

بهترین وکیل کیفری مشهد؟
چه در مقام شاکی و چه در مقام متهم، با توجه به اینکه مال، جان، آزادی تن و آبرو موضوع پرونده های کیفری است طرفین پرونده به دنبال یافتن بهترین وکیل کیفری هستند . بهترین وکیل کیفری وکیلی است که علاوه بر داشتن دانش کافی و تجربه لازمه در امور کیفری قدرت، توان و وقت پیگیری پرونده را نیز داشته باشد . پس از این، یک وکیل کیفری خوب باید در برخورد با موکل و قبول پرونده صادق بوده و اصطلاحا درب باغ سبز نشان و وعده های بی جهت به موکل ندهد. صادقانه تمام ابعاد پرونده را به موکل تفهیم و جهت طرح شکایت یا صلح و هر اقدام حقوقی دیگر مشاوره دهد و تصمیم گیری در مورد اعطای وکالت را به موکل بسپارد. در انتها با توجه به اینکه موضوع پرونده های کیفری جان، مال و آبرو موکلین می باشد یک وکیل خوب باید خویشتن دار بوده و از ماجراجویی برای اثبات خویش خودداری کند.

بهترین وکیل کیفری مشهد
دفتر وکالت حامد صبوری و کیمیا موسوی وکلای پایه یک دادگستری با عنوان آوای عدالت با تمرکز در مشهد در تمام سطح کشور مشغول به فعالیت و قبول وکالت در امور کیفری است. وکلای اصلی این دفتر دارای تحصیلات عالی حقوقی از دانشگاه های نامی کشور در زمینه حقوق جزا و جرم شناسی و فقه جزایی بوده و دارای سابقه کار در مراجع کیفری می باشند و علاوه بر این مقالاتی نیز در زمینه حقوق کیفری به چاپ رسانده اند. از شاخصه های منحصر به فرد این دفتر انجام کار تیمی و استفاده از مهارت های حقوقی حداقل دو وکیل پایه یک در هر پرونده کیفری است. هرچند که معیار یا سازمانی وجود ندارد که بهترین وکیل کیفری در مشهد یا هر شهر دیگری را شناسایی کند اما این دفتر با رزومه قوی و موفق با سر لوحه قراردادن شش اصل اساسی 1_ توانایی علمی و حقوقی 2_ صرف وقت و بررسی جوانب امر در پرونده های کیفری 3_ صداقت و شفافیت با موکل 4_ پرهیز از قبول پرونده های بی حاصل و اجتناب از پرونده سازی متعدد 5_ در اولویت قراردادن منافع موکل 6_ امانت داری و با اعتقاد به اینکه با پایبندی به این اصول ، موفق در ارائه خدمات و جلب رضایت موکلین خواهد بود اقدام به قبول وکالت در امور کیفری می نماید که ماحصل این موضوع آمار منحصر به فرد عدم شکست در پرونده های کیفری می باشد امری که این جرات را به این دفتر می دهد که خود را جز بهترین وکلای کیفری مشهد معرفی نماید.
تماس با ما :
شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره حضوری و مجازی: 09105146717
در صورت عدم پاسخ گویی به هر علتی خواهشمند است از طریق پیامک و یا واتساپ پیام بگذارید در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
نشانی دفتر: مشهد بلوار مجد برج ضامن آهو
( مشاوره حضوری فقط با تعیین وقت قبلی ممکن است لذا خواهشمند است قبل از مراجعه به دفتر با شماره تماس قید شده هماهنگ فرمایید )